Přidat na Seznam.cz



Breitling Jet Team se vrátí do Hradce. Bude to ale naposledy

24. července 2019 12:11. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY

Breitling Jet Team

HRADEC KRÁLOVÉ – Francouzská skupina Breitling Jet Team se po šesti letech vrátí na hradecké letiště na leteckou přehlídku CIAF 2019, která se koná na přelomu srpna a září. Naposledy tady vystupovala v roce 2013. Lidé letos budou mít poslední příležitost skupinu ve stávající podobě vidět, tým po této sezoně přijde o hlavního sponzora hodinek Breitling.

Bohužel to bude rozlučková návštěva této francouzské skupiny, podle zpráv z Francie se po konci sezony 2019 s hlavním sponzorem Breitling, který nesl název skupiny, tým rozloučí. Firma neprodloužila další kontrakt. Akrobatická skupina si tak bude muset hledat nového sponzora, kterého by chtěla najít nejlépe co nejdříve. Tak aby se kontinuálně mohla v nových barvách připravit na ročník 2020.

Francouzská skupina Breitling Jet Team byla založena v roce 2003 jako první a jediná profesionální civilní skupina létající na proudových strojích L-39 Albatros. V Hradci vystupovala několikrát po sobě v letech 2009 až 2013. Nyní se sem po šesti letech vrací předvést ve stávající podobě svoji derniéru pod touto značkou.

Skupina patří mezi přední světové akrobatické skupiny, před lety měla americké a asijské turné. Ročně má zhruba kolem 20 vystoupení.


    SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU